Essor Breton – Etapa 2: Mickaël Guichard 1 – Știri

Credit foto Michaël Gilson – DirectVelo

Credit foto Michaël Gilson – DirectVelo

De
NICOLAS BERRIEGTS

cel

Mickaël Guichard (WB-Fybolia Morbihan) a câștigat în această dimineață contra cronometru individual, luând în considerare a doua etapă a Essor Breton (National Elite), disputată pe 8,2 kilometri în Kerlouan (Finistère). El a fost înaintea lui Johan Le Bon (Dinan Sport Cycling) și Alfred George (Vendée U).
Johan Le Bon devine noul lider al evenimentului.

Clasificarea neoficială a etapei a 2-a:
1 Mickaël Guichard WB-Fybolia Morbihan cei 8,2 km în 9’59”
2 Johan Le Bon Dinan Sport Cycling +5″
3 Alfred George Vendee U +8″
4 Thomas Bonnet Vendee U +12″
– Florentin Lecamus-Lambert VC Rouen 76 +12″
6 Lucas Boniface Vendée U +14″
7 Jason Oosthuizen VC Rouen 76 +17″
8 Pierre Thierry WB-Fybolia Morbihan +20″
9 Fabien Schmidt UC Briochine-Mercury Blue +21″
– Guerand Le Pennec VC Pays de Loudéac +21″
– Samuel Le Page Dinan Sport Cycling +21″
12 Benjamin Peatfield Vendee U +21″.001
13 Dylan Kowalski VC Rouen 76 +21″.002
14 Maxime Cam Dinan Sport Cycling +22″
– Antonin Heron Côtes d’Armor-Marie Morin-U +22″
16 Matéo Carlot VC Rouen 76 +23″
17 Aurélien Costeplane Occitane Ciclism Antrenament +24″
18 Celestin Guillon Laval Ciclism 53 +25″
19 Jean-Louis Le Ny WB-Fybolia Morbihan +27″
– Baptiste Vadic Vendee U +27″
21 Sebastien Havot VC Rouen 76 +29″
22 Antoine Roussel VC Vaulx-en-Velin +30″
23 Romain Campistrous Occitane Ciclism Antrenament +31″
– Adrien Garel Sojasun espoir-ACNC +31″
– Lucas Grolier Vendee U +31″
– Gaëtan Pol ghidon Chalettois +31″
27 Hugo Rivallain UC Briochine-Mercury Blue +35″
– Lilian Jouanjan Sojasun espoir-ACNC +35″
29 Clément Le Boetez Oceane Top 16 +36″
– Pierre Gautherat SCO Dijon-Team Material-velo.com +36″
31 Ludovic Morice South Bretania Ciclism-UCKV +37″
32 Fabio Do Rego ciclist olimpic Paris +38″
– Thibault Lavenant Sojasun espoir-ACNC +38″
34 Jens Lots Urbano-Vulsteke CT +39″
– Loris Coss VC Vaulx-en-Velin +39″
– Baptiste Veistroffer VC Pays de Loudéac +39″
37 Maxime Gressier Ciclist Olimpic Paris +40″
– Leo Boileau EC Saint-Etienne Loire +40″
39 Baptiste Renault Dinan Sport Cycling +41″
– Alan Villemin ghidon Chalettois +41″
– Baptiste Poulard SCO Dijon-Team Material-velo.com +41″
42 Nicolas Silliau UC Briochine-Mercury Blue +42″
– Clément Alleno Dinan Sport Cycling +42″
– Jules Boulais Sojasun espoir-ACNC +42″
45 Thiemo Erauw Urbano-Vulsteke CT +43″
46 Axel Rambault SCO Dijon-Team Material-velo.com +44″
47 Florian Master Laval Ciclism 53 +45″
– Sebastien Van Poppel Urbano-Vulsteke CT +45″
– Victor Bohal Laval Cycling 53 +45″
50 Lucas Guillé WB-Fybolia Morbihan +47″
– Emmanuel Moisan VC Vaulx-en-Velin +47″
– Mathys Rondel VC Pays de Loudéac +47″
53 Axel Rome Sojasun hope-ACNC +48″
– Lucas Beneteau SCO Dijon-Team Material-velo.com +48″
55 Rudy Fiefvez Oceane Top 16 +49″
– Maxime Dransart Laval Cycling 53 +49″
– Lois Buffin VC Vaulx-en-Velin +49″
– Maxence Duc ghidon Chalettois +49″
59 Robin Lesné La Crêpe de Brocéliande-BLC +50″
– Antrenament de ciclism Matthieu Lavignac Occitane +50″
61 Tony Périou VC Pays de Loudéac +51″
62 Florian Rapiteau Laval Ciclism 53 +52″
63 Nolann Mahoudo VC Pays de Loudéac +53″
64 Ronan Racault ghidon Chalettois +54″
– Rémi Huens Dunkerque Grand Littoral +54″
– Valentin Vézie Côtes d’Armor-Marie Morin-U +54″
– Hugo Tanguy Bretagne Sud Cyclisme-UCKV +54″
68 Rémi Capron EC Saint-Etienne Loire +55″
– Maxime Rouxel Côtes d’Armor-Marie Morin-U +55″
70 Theo Laurans WB-Fybolia Morbihan +56″
– Léo Kraemer SCO Dijon-Team Material-velo.com +56″
– Antrenament de ciclism Artus Jaladeau Occitane +56″
73 Lucas Segui South Bretania Ciclism-UCKV +57″
74 Nicolas David Bretania de Sud Ciclism-UCKV +1’00”
– Robbe De Weert Urbano-Vulsteke CT +1’00”
76 Thibaut Madorre Ciclist Olimpic Paris +1’01”
– Adam Kelly Urbano-Vulsteke CT +1’01”
78 Erwan Brenterch Bretagne Sud Cyclisme-UCKV +1’03”
– David Boutville Laval Ciclism 53 +1’03”
– Pungă pungă Willems EFC-L&R-AGS +1’03”
81 Adam Lewis Côtes d’Armor-Marie Morin-U +1’04”
– Emilien Vandermeersch Dunkerque Grand Littoral +1’04”
– Florian Dauphin VC Pays de Loudéac +1’04”
84 Titouan Favennec UC Briochine-Mercury Blue +1’05”
– Lukas Carreau Dinan Sport Cycling +1’05”
86 Camille Batista ghidon Chalettois +1’06”
87 Joes Oosterlinck EFC-L&R-AGS +1’08”
88 Lucas Plaisant VC Vaulx-en-Velin +1’09”
89 Yan Gras SCO Dijon-Team Material-velo.com +1’10”
– Kristers Ansons EC Saint-Etienne Loire +1’10”
91 Jan Van Dyck EFC-L&R-AGS +1’11”
– Simon Van Elslander Urbano-Vulsteke CT +1’11”
93 Jérémy Bellicaud Océane Top 16 +1’13”
– Julian Cariou La Crêpe de Brocéliande-BLC +1’13”
95 Théo Sagnier, ciclist olimpic de la Paris +1’14”
– Maxime Arzel La Crêpe de Brocéliande-BLC +1’14”
97 Célestin Leyman Dunkirk Grand Littoral +1’15”
98 Hugo Roussel Ciclist Olimpic Paris +1’17”
– Morgan Bown EC Saint-Etienne Loire +1’17”
– Arthur Bonhomme EC Saint-Etienne Loire +1’17”
101 Thomas Schellenberg TaG Ciclism RT +1’18”
102 Gaëtan Lemoine Occitane Antrenament de ciclism +1’19”
– Matthieu Demeautis Océane Top 16 +1’19”
– Damien Bodard Sojasun espoir-ACNC +1’19”
105 Benjamin Labbe Dunkirk Grand Littoral +1’21”
106 Baptiste Mosin Mixt VC Pays de Lorient/UC Quimperloise +1’22”
– Owen Musset La Crêpe de Brocéliande-BLC +1’22”
108 Florent Castellarnau Occitane Ciclism Antrenament +1’23”
109 Siim Kiskonen EC Saint-Etienne Loire +1’24”
– Pierre Vernié VC Vaulx-en-Velin +1’24”
111 Ugo Ananie Dunkerque Grand Littoral +1’27”
112 Julien Le Fresne Mixt VC Pays de Lorient/UC Quimperloise +1’29”
113 Louis Le Galudec La Crêpe de Brocéliande-BLC +1’30”
114 Nolan Brohan Mixt VC Pays de Lorient/UC Quimperloise +1’31”
– Corentin Bautrait VC Rouen 76 +1’31”
116 Piotr Zielinski Mixt VC Pays de Lorient/UC Quimperloise +1’33”
– Alexis Drumel Bretagne Sud Cyclisme-UCKV +1’33”
– Clément Cordenos Dunkirk Grand Littoral +1’33”
– Nathan Pruner TaG Ciclism RT +1’33”
120 Paul-Mikaël Menthéour UC Briochine-Mercury Blue +1’34”
– Kevin Boyer UC Briochine-Mercury Blue +1’34”
– Théo Cotard Côtes d’Armor-Marie Morin-U +1’34”
– Bastien Bareille Oceane Top 16 +1’34”
124 Corentin Tricot Ghidon Chalettois +1’35”
125 Nathan Ruault WB-Fybolia Morbihan +1’45”
126 Julien Azile Lozach Oceane Top 16 +2’03”

Mai multe informații urmează.

Află mai multe

Portretul lui Mickaël GUICHARD
Portretul lui Johan LE BON

.

Add Comment